Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
yurtdışından-telefon-almak-min
Teknoloji Haberleri 27 0

Yurt Dışından Telefon Almak Avantajlı Mı?

Günümüzde her bireyin aşağı yukarı aklına takılan bir soru olan vatan dışından telefon alınabilir mi?

Ülkemizde defalarca kez çoğalan döviz kurları, vergiler ve tekrar ek olarak vergilerden sonra yapımcıların eklediği kar marjlarıyla akıllı telefonların fiyatı bir hayli yükseliyor. Amerika’da İPhone 6s, 649 Dolar Fiyatıyla satışa menfaatilıp satılmaya başlanırken, ülkemizde bu ücret 1699 TL’den en düşük başlıyor. Bu da uzun yıllardan beri, vatandışından telefon alma üstünlüğünı yaratıyor.

yurtdisitelefon-min

Yurt dışından satın alınan telefonlar, normal satılan telefonlardan değişik mı?

Bu firmaya göre değişiklilik gösterebilir. Bazı firmalar, bölgelere göre telefonlarında değişik prosedürcüler ve küçücük değişiklikler sahip olan program paketlerini kullanmaya devam etmektelar. Bölgelere göre oluşmakta olan en büyük değişiklikler neler derseniz şayet şunlardır.

Örnek verecek olursak Amerika’da Galaxy Note 3 Telefonunu alan birisi, Snapdragon 801 prosedürcüyle telefonunu kullanırken, ülkemizdeki Galaxy Note 3 ‘lerde Exynos 5 Octa prosedürcüsi kullanılmıştı. Hem de şebeke bağlantılarında da biraz küçük değişiklikler bulunabilir. Fakat şunları telefonu alırken, telefonun kutusundan bu değişikliklerı kolaylıkla manayanız olası olabilir.

Asıl sorumuza gelelim: Yurtdışından telefon alabilmek üstünlüklı mı yoksa dezüstünlüklı mı?

Yurtdışından  telefon getirmek üstüne birçok şey makalelıp çizildi, hem de geyiği bile yapıldı. Telefonun ücreti+ ABD yol parası + konaklama + vize ve pasaport ücretlerinin toplamı Türkiye’deki iPhone fiyatından dahada ucuza geliyor geyiğini büyük olasılık herkes duymuştur.


Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

metehan kanmaz {metehan kanmaz}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: Kopya İçerik Yasaktır.