Kapat
cv
Genel 0

Yeni Mezunların İş Bulması Zor olmamalı!

1 milyon’dan fazla insan…

Her yıl yeni mezun olan üniversite öğrencileri.

1,000 kişi…

Popüler şirketlere, iyi pozisyonlara başvuranların sayısı.

5-15 kişi…

Başvurular içinden mülakatlara çağrılan aday sayısı?

1-2 kişi… Nedir bu Sayı?

İşverenlerin işe aldığı şanslı kişilerin sayısı.

Adsız-min

Yeni üniversiteden mezun olanlardaki işsizlik oranı sizce nedir?

%20 mi? %30 mu?

Ne desek ki… Raporlanan işsizlik oranı %12 ama sanırım özellikler yeni mezunlarda bu oranın kat kat daha yüksek olduğunu hissediyoruz!

Bunca rekabet içinde işe girmek hiç de kolay gözükmese de, aslında işe girme sürecini kuralına göre oynayıp, hedefli başvuruları yapıp, görüşmelere çağırtan CV hazırlayıp, işi alan mülakat tekniklerini uygulayınca oluyor.

İyi işlere girenler böyle yapıyor, profesyonel destek alıyor ve o güzel işleri alıyorlar.

Dostlar arasında torpil diye geçen bağlantılar, dostlar, tanıdıklar kesinlikle önemli ama özel sektördeki, profesyonel çalışan şirketlerde ve pozisyonlarda pek de işe yaramıyor.

İyi şirketlerde samimi bağlantılar ve mesajlar işe yarıyor ki bunların hepsinin uygulanabilir yöntemleri var. Hem de hiç tanıdığın, çevren olmasa da.

KariyerProf burada devreye giriyor, kuruluş amacı bu. Özel sektörde işe girmek, kariyer hayatında sağlam adımlarla yükselmek isteyen üniversite mezunlarına destek veriyor.

·        Yeni mezun CV hazırlama

·        CV nasıl hazırlanır

  • Doğru işler ve bağlantılar nasıl bulunur
  • Mülakat teknikleri

… ve işe girmek, kariyerinde yükselmek için gerekli pek çok kaynak KariyerProf da var.

KariyerProf bu amaç için kuruldu. İşe girmek, iş değiştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen Üniversite mezunlarına gerçek hayatta uygulayabilecekleri, sonuç getiren içerikler ve eğitimler sağlamak için.

KariyerProf ‘da ücretsiz kaynaklar bulabilirsiniz. Yukarıda bağlantısını verdiğin CV nasıl hazırlanır rehberi ve başka ücretsiz online video eğitimler var içinde.

Fakat asıl farkı, profesyonelce hazırlanmış online eğitimler yaratıyor. Kurucusu üst düzey bir yönetici ve inanılmaz bir kaliteyle sonuç getiren çözümler sunuyor.

Hatta programlarına kadar güveniyor ki, koşulsuz şekilde 15 gün içinde iade garantisi veriyor. Video eğitim alanında, hatta hiçbir eğitim alanında yok böyle bir şey.

Bugün ülkemizde hiçbir eğitim kurumu, online video eğitimi alıp seyreden birine iade yapmıyor. Alacağını aldın, öğrendin. İade yok sana diyor.

KariyerProf böyle değil. Görünce ve kurucusunu platformda tanıyınca anlayacaksınız farkını.

Eğitim almanın sonu yok. Bir işin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, bilenden öğrenmek ve adım adım uygulamak inanılmaz fayda sağlar. Hatalardan kurtulur, para ve zaman kaybetmezsin.

Eğer “özel sektörde” iş arayan, yeni mezun olmuş, belki de mezun olalı 3-5 sene oldu fark etmez, ve işin doğrusunu öğrenip, zaman / para kaybetmeden bir an önce işe girmek istiyorsanız, KairyerProf.com’u ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Diğer eğitim ve kariyer sitelerinden çok farklı.

Özgeçmiş hazırlamaktan, hedefli, doğru işleri ve bağlantıları bulmaya, hatta simülasyonlarla mülakata hazırlanmaya kadar ihtiyacınız olan her şey var içinde.

Kariyerinizde başarılar dilerim.

Teknolojiden Haberler {Teknolojiden Haberler}

Sizlere teknoloji haberlerini, incelemelerini, teknoloji dair herşeyi sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermen ‘iz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*