Kapat
elmas ekran
Donanım 111 0

Telefonunuzun Ekranı Elmas Olsaydı?

Akıllı telefonlarımızın kırılması ve çizilmesine karşılık elmas ile daha da güçlendirilip, her telefon kullanıcısının muzdarip olduğu bu konuları yok edebilirler. 2019 yılı içerisinde karşımıza gelecek olan elmas ekranlı cep telefonları hakkında detaylar şekillendi.

Kırık ekranlardan bizi kurtaracak olan elmas ekran teknolojisi, bir yanlışlık sonucu yapılan çalışma sayesinde telefon ekranları artık kırılmayacak ve çizilmeyecek. Artık gönül rahatlığı ile çocuklara telefonu verebilirsiniz. CEO Adam Khan, yeni teknolojinin ismini  “Mirage Diamond Glass” olarak adlandırdıklarını ve nano kristal geliştirme ve üretme konusunda uzman Akhan Semiconductors tarafından hazırlanan yeni ekranlar gelecek yıl hayatımızda yerlerini alacaktır. Şimdiye kadar üretilen en sert ve dayanıklı ekran olduğunun altı çiziliyor. Görüntü olarak da oldukça ışıltılı olması bu ekranı beklide en gösterişli ekran yapabilir. Gelecek yıl aktif olarak telefonlarda göreceğimiz bu teknoloji fiyat olarak el yakabilir şimdiden merakla yeni detayları bekliyoruz.

 

Etiketler: olarak,ekran,elmas,gelecek,yeni

Halit Cenap Demir {Halit Cenap Demir}

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyorum. 20 yaşındayım. Küçüklüğümden beri kendimi bir çok alanda geliştirmeye çalıştım ve bunlardan biriside ingilizce. Bu sitede ise size içerik hazırlayacağım. Bazende yabancı kaynaklardan sizlere çeviriler yapacağım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*