Kapat
takbul
Teknoloji Haberleri 49 0

Tak Bul | Jandarma İçin Akıllı Gözlükler!

Dünya genelinde kullanılan akıllı gözlükler, Jandarma Komutanlığı tarafından da kullanılmaya başlandı. İzmir İl Jandarma Komutanlığı, yaptıkları denetimlerde kimlik, plaka ve ehliyetlere bakıldığında kolayca kontrol etti. Kişinin herhangi bir suç kaydı olup olmadığını, aranıp aranmadığını gösteren ve “Tak Bul” adı verilen akıllı gözlükler kullanılmaya başlandı.

Muhtemel terör olayları, can ve mal kaybının önüne geçmek,suç unsurlarını ele geçirmek ve aranan şahısları daha kolay tespit edebilmek için yaz tatili öncesi denetimler yapıldı. Denetimlerde Tak Bul ‘un yanı sıra barkod kimlik okuma sistemi de kullanıldı.

Tak Bul Nedir?

Barkod okuma sistemiyle yeni çipli kimlikler kolayca okunabiliyor. Tak bul sistemiyle ise araç plakaları ve vatandaşların sürücü belgeleri tak bul sayesinde çabucak taranıp sorgulanıyor. Herhangi bir kaydı varsa gerekli işlemler başlatılıyor.

Ayrıca aracın kayıp mı yoksa çalıntımı olduğunu da gösteren tak bul arama sırasında oldukça kolaylık sağlıyor.


Etiketler: bul,tak,akıllı,kimlik,başlandı

Teknolojiden Haberler {Teknolojiden Haberler}

Sizlere teknoloji haberlerini, incelemelerini, teknoloji dair herşeyi sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermen ‘iz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: Kopya İçerik Yasaktır.