Kapat
Sosyal Medya
Sosyal Medya 13 0

Sosyal Medyanın Etkisiyle Zihnimize Kazınan Kelimeler!

Teknolojinin oldukça hızlı bir şekilde büyümesiyle birlikte sosyal medyalar bir anda hayatımızın en çok zaman geçirdiği bir köşe oldu. Tabi bu yeni medya araçları bizlere yeni kelimelerde kattı. Bu yeniliklerden bazılarını birlikte görelim.

Feysbuk

1-Feys,Façe,Face

Zihnimize kazınan bu kelimelerin geldiği yer facebook platformudur. Bu kelimelerin ortaya çıkış biçimi tam olarak telaffuz edemeyen esrarengiz web dostlarının eseridir.

Like

2- Likelamak

Beğendiğimizi dile getirmenin artık fenomen bir yolu layklıyoruz!

Troll

3-Troll

Troll özellikle sosyal medya ağlarında oldukça yaygın kullanılan insanların birbirine eşek şakası türünde şakalar yaptığında ortaya çıkan tramvatik bir durumdur.

Fenomen
4-Fenomen

TDK sitesinde kelime anlamı “olay” olarak yazılsa da, günümüzde çok fazla takipçisi olan dostlara verilen ad. Kısacası sosyal medyanın silahşörleridir.!

Fav

5.Fav’a atmak

Fav atmak yine twitterda ortaya çıkan beğeniyi getirmenin farklı bir yoludur. Favlayın bizi!

Caps

6.Caps

Fotoğrafları karalama ile komik bir hale getirme yoludur.

Sizce başka neler var. Yorumları Alalım?


Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

 

Teknolojiden Haberler {Teknolojiden Haberler}

Sizlere teknoloji haberlerini, incelemelerini, teknoloji dair herşeyi sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermen ‘iz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir