Kapat
İngilizce Konuşmak
Genel 0

Skype İngilizce Konuşma Dersleri İle Pratik İngilizce Öğren

Şimdilerde pratik İngilizce konuşma becerisini geliştiren oldukça popüler bir yöntem var. Okullarda görülen İngilizce dersleri eğitim sisteminin işe yaramadığını gören insanlar teknolojiden de faydalanarak Skype İngilizce konuşma pratiği yapıyorlar. Biz de online İngilizce öğreniyorum sitesi olarak bu yöntemi sizlere ayrıntılı olarak anlatmaya karar verdik.
Şöyle bir düşünecek olursanız, İngilizce öğrenmek için bu güne kadar pek çok yolu uygulamış olabilirsiniz. İlk akla gelen bir İngilizce kurs programına yazılmaktır. Ancak İngilizce kurs programlarının büyük bölümü, devlet okullarında izlenen klasik metotların bir devamı niteliğinde, ders kitapları okuyup dil bilgisi kurallarına takılıp kalınarak eğitim-öğretim vermeye uğraştığından arzuladığınız sonuçları alamamanıza sebep olabilir. Bununla birlikte yüksek masraflara göğüs gererek devam edilecek özel İngilizce kursları, yoğun tempo içerisinde olan insanlar için pek pratik bir yol değildir.
Evde İngilizce öğrenmek için bir takım ders kitapları alıp, dil bilgisi kurallarını öğrenmeye ve İngilizce kelimeler öğrenmeye çalışmak da arzuladığınız ilerlemeyi sağlamamış olabilir. Söz konusu durumda artık, İngilizce öğrenmenin tek yolunun yurt dışı eğitim programlarına katılmak olduğuna inanmaya başlamış olabilirsiniz.
Fakat bu doğru bir kanaat değildir. Hiç yurt dışına gitmediği halde iyi İngilizce konuşabilen bir sürü kişi var. Ayrıca dil eğitimi amacıyla başka bir ülkeye çıktığı halde İngilizce konuşamadan geri gelenleri de unutmamak gerekir.
Dış ülkelerde İngilizce öğrenmek güzel bir çözüm olabilir. Bunun için öncelikle temel seviyede İngilizce anlayıp, kendinizi ifade edebilecek bilgiye vakıf olarak başka bir ülkeye gitmek lazımdır. Aksi takdirde çok gerilim dolu bir süreç ve de büyük bir olasılıkla hayal kırıklığıyla neticelenecek bir deneyim yaşamak işten bile değildir. Yurt dışı İngilizce kurslarının yüksek maliyetlerini de göz önünde bulundurduğunuz zaman, bu konuda karar vermeden evvel çok daha makul olan Skype ile konuşarak İngilizce öğrenme alternatifini ele almak yararlı olacaktır.

Skype İngilizce Konuşma Programı
Skype İngilizce konuşma kursu, kendi ana dili İngilizce olan eğitmenler ile konuşma dersleri veren online bir kurs şeklinde değerlendirebilirsiniz. Normal İngilizce kurslarındaki dersliklerde sadece hafta içi veya hafta sonu yapılan 2-3 saat süren pratik İngilizce konuşma gruplarının aksine söz konusu sistemde: yalnızca hafta içi On dk,yirmi dk ya da 30 dk süreli eğitimler alabiliyorsunuz. Bir başka ifadeyle hafta içi 5 gün boyunca belirlediğiniz bir zamanda kendi ana dili İngilizce olan eğitimci ile birebir İngilizce konuşuyorsunuz. İlk bakışta bu süre kısa gibi gelebilir ama, ders doğrudan sizinle yapıldığı için On kişilik bir derslikte aldığınız derslerle yaklaşık olarak benzer bir hesaba geliyor.

Öbür İngilizce kurslarından ayrıcalığı: 
• İnternet üzerinden eğitim
• Eğitmenle karşılıklı konuşma
• Ana dili İngilizce olan öğretmenler
• İyi hazırlanmış bir eğitim izleme sistemi
• Bedava Deneme Dersi
Konuşarak öğren sistemini bedava deneyebilirsiniz. Siteye gideerek ücretsiz deneyin formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Daha sonra programın Türkiye tarafından biri sizi arayıp genel bilgiler verdikten sonra ana dili İngilizce olan bir eğitimci ile gerçekleştireceğiniz test görüşmesi için size uyan bir vakit ayarlıyor. Belirlenen saatte yabancı öğretmen sizi yurt dışından arayıp İngilizce durumunuzu anlayabilmek amacıyla yaptığınız iş, hobileriniz gibi bir takım sorular soruyor. Seviyeniz hakkında Türkiye şubesinden bilgi alabileceğinizi ifade edip telefon konuşmasını bitiriyor. Daha sonra Konuşarak Öğren Türkiye yetkilisi sizi arayıp üyelik süreciyle ilgili size ayrıntılı bilgi aktarıyor.

Skype İngilizce Konuşma Sisteminin Çalışma Şekli
Skype İngilizce konuşma programına kayıt yaptırdığınız vakit tarafınıza bir giriş şifresi veriyorlar. Bu giriş şifresi vasıtasıyla online sisteme girdiğiniz zaman geçmiş ve gelecek derslerinizin içeriğini, öğretmeninizin değerlendirmelerini ve ayrıca İngilizce çalışabileceğiniz bir takım materyalleri görebiliyorsunuz.
İlk olarak eğitimleri hafta içi her gün sabah 6 ile gece saat 1 arasında sizin belirlediğiniz zaman içerisinde alıyorsunuz. Bu size oldukça büyük bir kolaylık ve esneklik sağlıyor. Kısacası bir kursa gitmek için yollarda zaman kaybı yaşamıyorsunuz. Konuşarak öğren eğitimleri Skype ile gerçekleşiyor. Mesela 20 dakikalık bir kurs seçtiyseniz ve saati 08.30 olarak belirlediyseniz. Her gün 08.30’da yabancı eğitmeniniz sizi Skype’dan arayıp 08.50’ye kadar ders yapmış oluyorsunuz.
Dersin başlarında biraz bir takım genel konulardan bahsediyorsunuz. Daha sonra öğrenci panelinizden takip edebileceğiniz her gün için İngilizce seviyenize uygun olarak belirlenmiş bir ders konusu işlemeye başlıyorsunuz. Ders konu başlıklarıyla ilgili okuma parçaları ve de kelime listeleri oluyor. Dersle ilgili eğitmeniniz size bir takım sorular soruyor ve karşılıklı pratik konuşma yapıyorsunuz. Ders zamanının sonunda eğitmeniniz yapmış olduğunuz yanlışları tarafınıza anlatıyor. Ders zamanının sonunda öğretmen, öğrenci sayfanıza söylediği hatalarınızı yazarak yapmış olduğunuz aktivitelerle ilgili puanlama yapıyor.
Ayrıca gerçekleştirdiğiniz tüm pratik konuşma eğitimleri sisteme yükleniyor. Böylelikle dilerseniz konuşma derslerinizi bilgisayarınıza indirebiliyor ve istediğiniz vakit tekrar dinleme yaparak öğrendiğiniz ders konularını pekiştirip yanlışlarınızı hızlı bir şekilde telafi edebiliyorsunuz.
Konuşarak öğren internet üzerinden İngilizce kursunda eğitmeninizden memnun olmazsanız Türkiye ofisi arayarak eğitmen değiştirilmesini talep edebiliyorsunuz. Aynı zamanda kurs boyunca belirli sayıda eğitim erteleme ve eğitim dondurma hakkına sahipsiniz. Böylece çok yoğun olduğunuz yahut beklemediğiniz bir işiniz çıkarsa işte bu haklarınızı kullanıp dersleri yine kendi programınıza göre ayarlayabiliyorsunuz.
Başlangıç Seviyesi İçin İngilizce Eğitim Seti
Konuşarak Öğren eğitimi içinde her ne kadar başlangıç seviyesi bulunsa da, Skype ile yapılan İngilizce konuşma derslerinde yabancı öğretmenlerle konuşabilmek için biraz temel İngilizce bilgisine sahip olmak gerekiyor. İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için ilk önce kendini ifade edebilecek ve de günlük konuşma İngilizcesini anlayabilecek kadar İngilizce seviyesinde olmalarını öneriyoruz.
İngilizceye yeni başlayanlar için de, Rahat İngilizce programını öneriyoruz. Söz konusu sette bulunan gramer mp3 derslerini ve konuya odaklı olarak hazırlanmış mini hikaye derslerini dinleyerek etkili ve kolay İngilizce öğrenebilirsiniz. En önemlisi de mini hikaye mp3 derslerinde uygulanan tekrarlı dinle ve cevapla metodu ile başlangıçtan itibaren kendi kendinize dinleme ve de konuşma pratiği yapma olanağı bulacaksınız.
Sıfırdan başlayan biri, Rahat İngilizce eğitim setini ortalama 2 buçuk üç ay içinde tamamlayabilir. Söz konusu eğitim setini bitirdikten sonra çok sağlam bir orta düzeyde İngilizce temeline sahip olacaksınız. Daha sonra Konuşarak Öğren sistemi ücretsiz deneme dersine katılıp kursa kayıt yaptırmak adına kararınızı verebilirsiniz. Şimdi hali hazırda İngilizcem orta seviye diyorsanız, aşağıdaki linke tıklayarak ücretsiz deneme dersi için formu doldurabilirsiniz.

Teknolojiden Haberler {Teknolojiden Haberler}

Sizlere teknoloji haberlerini, incelemelerini, teknoloji dair herşeyi sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermen ‘iz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*