Kapat
Perseid Meteor
Haber 1

Perseid Meteor Yağmuru Başlıyor!

Gökyüzünün muhteşem dansı pek yakında başlayacak. Bu şöleni kaçırmak istemiyorsanız uykunuzdan fedakarlık edip gökyüzünü izlemeniz yeterli olacaktır! Hava tahminleri neticesinde muhteşem günün 12-13 Ağustos gecelerinde geleceği ve binlerce göktaşının kaymalarını çıplak gözle izleyebileceksiniz.

 

Perseid Meteor

Perseid Meteor yağmurları ilk kez M.S. 36.yılında ortaya çıkmıştır. İlk bilimsel bulguları ise 1835 yılında Adolphe Qutelet tarafından oluşturulmuştur. Bu gök taşlarının oldukça hızlı olduğu ve saatte 216 bin km’ye ulaşabilecektir.
Perseid Meteor yağmurları en hızlı meteor yağmuru olarak anılıyor. Bu kozmik olay Dünya’nın her yıl Güneş etrafında dönmesi sırasında toz bulutları kesişiyor. Yeryüzünün kütle çekim etkisiyle burada gök taşları yörüngeye giriyor.

Perseid Meteor

Bu şöleni ne zaman görebilirsiniz ?

12-13 Ağustos 22.00′dan sonra görebilme ihtimaliniz var. Olduğunuz ortam oldukça karanlık olsun. Bu muhteşem şölen 20-30 dakika arası sürmektedir. İyi seyirler!


Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

 

Teknolojiden Haberler {Teknolojiden Haberler}

Sizlere teknoloji haberlerini, incelemelerini, teknoloji dair herşeyi sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermen ‘iz!

“Perseid Meteor Yağmuru Başlıyor!” üzerine 1 yorum

  1. Ahmet güneş dedi ki:

    Bilgiler için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*