Kapat
Perseid Meteor
Genel 114 1

Perseid Meteor Yağmuru Başlıyor!

Gökyüzünün muhteşem dansı pek yakında başlayacak. Bu şöleni kaçırmak istemiyorsanız uykunuzdan fedakarlık edip gökyüzünü izlemeniz yeterli olacaktır! Hava tahminleri neticesinde muhteşem günün 12-13 Ağustos gecelerinde geleceği ve binlerce göktaşının kaymalarını çıplak gözle izleyebileceksiniz.

 

Perseid Meteor

Perseid Meteor yağmurları ilk kez M.S. 36.yılında ortaya çıkmıştır. İlk bilimsel bulguları ise 1835 yılında Adolphe Qutelet tarafından oluşturulmuştur. Bu gök taşlarının oldukça hızlı olduğu ve saatte 216 bin km’ye ulaşabilecektir.
Perseid Meteor yağmurları en hızlı meteor yağmuru olarak anılıyor. Bu kozmik olay Dünya’nın her yıl Güneş etrafında dönmesi sırasında toz bulutları kesişiyor. Yeryüzünün kütle çekim etkisiyle burada gök taşları yörüngeye giriyor.

Perseid Meteor

Bu şöleni ne zaman görebilirsiniz ?

12-13 Ağustos 22.00′dan sonra görebilme ihtimaliniz var. Olduğunuz ortam oldukça karanlık olsun. Bu muhteşem şölen 20-30 dakika arası sürmektedir. İyi seyirler!


Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

 

Eyüp GÖYMEN {Eyüp GÖYMEN}

Ben Eyüp Göymen. 1997 yılında Gaziantep’de doğdum. 2003 yılında hala devam etmekte olan, eğitim serüvenime İsmet İnönü İlköğretim okulunda başladım. Yaklaşık 3 sene orada okuduktan sonra, Kocatepe Ortaokuluna geçiş yaptım ve 2009 yılında ortaokuldan mezun oldum. Açıkçası ortaokul dönemimde pek başarılı bir öğrenci değildim. Çünkü potansiyelimin farkında değildim. 2010 yılında Özel İdare Anadolu Lisesi’ne kayıt oldum. Burada çok kıymetli dostlar ve öğretmenler edinme fırsatım oldu. 2015 yılında lise eğitimimi tamamladım ve Hasan Kalyoncu Üniversite’si bilgisayar mühendisliği bölümünü tam burslu olarak kazandım. Hazırlık eğitimimi Mühendislikler arasından 1. olarak tamamladım ve yarım dönem Amerika’da dil eğitimi alma fırsatı buldum. Bu süreçte, Rochester, New York şehrinde yaşadım ve çeşitli eyaletleri gezme fırsatı yakaladım. 2016 yılında mühendislik eğitimime başladım. Çok verimli bir yıl geçirdim ve 3.9 a yakın bir not ile ilk seneyi bölüm birincisi olarak tamamladım. Notlardan ziyade, öğrendiğim şeyler benim için çok kıymetli. C ve Java dillerinde temel atma fırsatı yakaladım ve belki de Silikon Vadisi’ne uzunan yolun temellerini attım… Web Sitem : www.eyupgoymen.com

“Perseid Meteor Yağmuru Başlıyor!” üzerine 1 yorum

  1. Ahmet güneş dedi ki:

    Bilgiler için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*