Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
pardus 2017
Püf Noktalar 38 0

Pardus İşletim Sistemi 2017 Sürümü!

Pardus işletim sistemi, 2003 senesinde ortaya çıkan milli işletim sistemimizdir. Ülkemizde TÜBİTAK-UEKAE iş birliğiyle geliştirilen pardus, hızlı, özgür, kolay, ücretsiz ve masaüstü işletim sistemi ihtiyaçlarımızı karşılamak için açık kaynak kodlu ve linux işletim sisteminin üst düzey özelliklerini barındıran milli işletim sistemi ‘mizdir.

Pardus işletim sistemi,  17 XFCE sürümüyle tekrar yeşil sahalara döndü. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki akıllı tahtalara bu işletim sisteminin kurulması insanlar tarafından daha çok bilinen ve kullanılan işletim sistemi olabilir. Yeni sürümde de pardus 3 kriterini Hafif, Hızlı, Güçlü göz önünde bulundurup gerçekten 3 kritere uygun bir işletim sistemi karşımıza çıkarmış. Unix işletim sistemleri gibi hafif ve görsel çekicilik, düşük ram kullanımı ve hızlı olması kullanıcıları  cezbedeceğe benziyor.


Sistem Gereksinimleri:

İşlemci : 1.0 Ghz (64 Bit) (En az)

Ram : 256 MB (En az)

Disk Alanı : 6 GB (En az)

Grafik : 640×480 Çözünürlük (En az)


 

pardus 2017

Pardus 2017 Güncel Yazılımlar

Pardus 2017 ile birlikte gelen Firefox 52.2, Linux Çekirdiği 4.9.0, VLC Media Player 2.2.6,  LibreOffice 5.2.7, Thunderbird 45.8.0 , OpenJDK 8 Java RE gibi uygulamalar yeni sürüm ile birlikte sorunsuz ve yüksek performansla çalışmaktadır. Yeni sistemde Türkçe çevirieksiklikleri giderilmiş ve paket depolarında iyileştirmeler yapılmıştır.

Pardus İşletim Sistemi ‘ni, Pardus 2017 butonuna basın veya pardus.org.tr sitesinde yayınlan linkten tıklayıp indirebilirsiniz. Ne duruyorsunuz? Hadi kullanıcı dostu pardus işletim sisteminin tadını çıkarın!


Etiketler: işletim,pardus,sistemi,milli,2017

 

metehan kanmaz {metehan kanmaz}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: Kopya İçerik Yasaktır.