Kapat
oscar ödüleri-min
Yaşam 15 0

Oscar Hakkında Bilinmeyenler?

ABD Sinema Sanatları ve Bilimler Akademisi Ödüller’inin 88.si sahiplerine ulaştı. Bizlerde Oscar ödülleri tarihi hakkında bilinmemekte olanları bilgileri derleyip bir araya getirdik. Amerikan Sineması Hollywood’un en güzel en iyi filmlerinin değerlendirilmesi sonucunda verilmekte olan Oscar Akademi Ödülleri, tarafsızlık ilkesine aykırı bir şey olduğu sebebiyle bir çok eleştiriyi de birlikte getirmiştir.

Oscar, her ne kadar da başta tarafsız olmak üzere bir çok tartışmayı ortaya çıksa da, bir filmin değerini belirlemek açısında önemli bir kıstas olarak kabul edilir Bizler de sizin için 87 senelik yolculuğunda Oscar’ın bilinmeyen şeylerini derledik.

oscar-min

  • Oscar İsmi?

ABD Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından verilmiş olan ödüllerin niçin Oscar ismi altında verildiği merak konusu olmuştur. 1927 yılında kurulmuş olan Akademi tarafından her yıl başarılı olmuş olan filmlere bir ödül verilmesine karar verilmişti. İlk toplantıda alınmış olan bu karara göre, ödülün bir heykelcilik ile sahibine verilmesi kararlaştırılmıştı. Ardındaki süreçte 4 sene isimi olmayan bir şekilde verilmiş olan bu ödül 1931 senesinde Akademi’nin daha sonra Genel sekreteri olan Margaret Henicik’in ilginç bir sözü beraberinde bir ada daha sahip olacaktı. O yıllarda kütüphane memuru olarak görev yapmakta olan Margaret Henick, Genel Sekterin masası üzerinde bulunan heykeli gördüğü zaman, kendisini Oscar Amcasına benzetiyordu. Sonrasında dönemin tanınmış olan köşe yazarı Sidney Solosky, KathaHrina Hepburn’un almış olduğu ödüle Oscar ismiyle hitap etmeye başlayacak ve gelenek günümüze dek sürecekti.


Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

 

Teknolojiden Haberler {Teknolojiden Haberler}

Sizlere teknoloji haberlerini, incelemelerini, teknoloji dair herşeyi sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermen ‘iz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir