Kapat
enerjisantralihacklendi
Haberler 184 0

NÜKLEER ENERJİ SANTRALİNE SALDIRI!

Kansas da bulunan nükleer elektrik tesisine Perşembe günü Rus hackerlar saldırı düzenledi. Yakın zamanda benzer saldırı Ukrayna‘nın nükleer enerji tesislerini Rus hackerlar hacklemişti. Güvenlik Uzmanları bu saldırının bir prova olduğunu iler ki günlerde daha büyük bir saldırı olacağını düşünüyorlardı ve beklenilen saldırı Perşembe günü Amerika da gerçekleşti.

Newyork Times‘ın yaptığı habere göre FBI siber güvenlik konusunda enerji firmalarına destek vermektedir. Yapılan saldırıyla ilgili soruşturma açıldı. Soruşturmayla ilgilenen uzmanlar saldırı tekniğinin “Enerjik Ayı” isimli bir Rus hacker grubunun saldırına benzediğini açıkladı. Bu grup 2012 yılından beri enerji sektöründe gerçekleştirilen birçok saldırının sorumlusu olduğu bilinmektedir.

Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

 

Eyüp GÖYMEN {Eyüp GÖYMEN}

Ben Eyüp Göymen. 1997 yılında Gaziantep’de doğdum. 2003 yılında hala devam etmekte olan, eğitim serüvenime İsmet İnönü İlköğretim okulunda başladım. Yaklaşık 3 sene orada okuduktan sonra, Kocatepe Ortaokuluna geçiş yaptım ve 2009 yılında ortaokuldan mezun oldum. Açıkçası ortaokul dönemimde pek başarılı bir öğrenci değildim. Çünkü potansiyelimin farkında değildim. 2010 yılında Özel İdare Anadolu Lisesi’ne kayıt oldum. Burada çok kıymetli dostlar ve öğretmenler edinme fırsatım oldu. 2015 yılında lise eğitimimi tamamladım ve Hasan Kalyoncu Üniversite’si bilgisayar mühendisliği bölümünü tam burslu olarak kazandım. Hazırlık eğitimimi Mühendislikler arasından 1. olarak tamamladım ve yarım dönem Amerika’da dil eğitimi alma fırsatı buldum. Bu süreçte, Rochester, New York şehrinde yaşadım ve çeşitli eyaletleri gezme fırsatı yakaladım. 2016 yılında mühendislik eğitimime başladım. Çok verimli bir yıl geçirdim ve 3.9 a yakın bir not ile ilk seneyi bölüm birincisi olarak tamamladım. Notlardan ziyade, öğrendiğim şeyler benim için çok kıymetli. C ve Java dillerinde temel atma fırsatı yakaladım ve belki de Silikon Vadisi’ne uzunan yolun temellerini attım… Web Sitem : www.eyupgoymen.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*