Kapat
enerjisantralihacklendi
Haber 0

NÜKLEER ENERJİ SANTRALİNE SALDIRI!

Kansas da bulunan nükleer elektrik tesisine Perşembe günü Rus hackerlar saldırı düzenledi. Yakın zamanda benzer saldırı Ukrayna‘nın nükleer enerji tesislerini Rus hackerlar hacklemişti. Güvenlik Uzmanları bu saldırının bir prova olduğunu iler ki günlerde daha büyük bir saldırı olacağını düşünüyorlardı ve beklenilen saldırı Perşembe günü Amerika da gerçekleşti.

Newyork Times‘ın yaptığı habere göre FBI siber güvenlik konusunda enerji firmalarına destek vermektedir. Yapılan saldırıyla ilgili soruşturma açıldı. Soruşturmayla ilgilenen uzmanlar saldırı tekniğinin “Enerjik Ayı” isimli bir Rus hacker grubunun saldırına benzediğini açıkladı. Bu grup 2012 yılından beri enerji sektöründe gerçekleştirilen birçok saldırının sorumlusu olduğu bilinmektedir.

Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

 

Teknolojiden Haberler {Teknolojiden Haberler}

Sizlere teknoloji haberlerini, incelemelerini, teknoloji dair herşeyi sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermen ‘iz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*