Kapat
trtcocukmobil
Mobil 70 0

Mobil Oyunlarda TRT Çocuk Rekor Kırdı.

Google Play tarafından 2017 yılında gerçekleşen “Çocuklar için En İyi Uygulama” olarak TRT Çocuk’un çıkardığı mobil uygulamaları, video oyunları çocuklar arasında ilginin arttığını gösteriyor. AdColony Ajansın raporuna göre 2017 yılında Türkiye de 24 Milyon Oyuncu var ve bu oyuncuların yüzde 51,6 bayanlardan oluşuyor yüzde 48,4 ise erkeklerden oluşuyor. Günlük yüzde 54 kişi akıllı cihazlardan oyun oynuyor. Geleceğe bakıldığı zaman yeni nesilin mobil oyunlarla daha çok haşir naşir olacağını gösteriyor. TRT Çocuk reklamsız ve güvenli bir ortam sunarak hayal gücü ve zeka gelişimlerinin gelişmesine fayda sağlamak ve ailelerin gönül rahatlığıyla oyunları kullanmasına olanak sağlıyor.

En çok ilgi gören TRT Çocuk uygulamaları Zorlu Yarış ,Canım Kardeşim, Rafadan Tayfa, Ege ile Gaga, Elif’in Düşleri, Hayri Uzayda gibi 28 oyunu bulunuyor. 2017 yılında toplam 28 milyon indirmeye ulaşarak rekorunu kırmıştır. Çocukların hayal gücünü geliştirerek beceri ve zeka gelişiminin gelişmesinde olumlu katkı sağladığı ve çocukların görsel hafızalarını geliştirdiğini açıkladı.

 

Etiketler: trt, 2017, yüzde, yılında, uygulamaları

Halit Cenap Demir {Halit Cenap Demir}

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyorum. 20 yaşındayım. Küçüklüğümden beri kendimi bir çok alanda geliştirmeye çalıştım ve bunlardan biriside ingilizce. Bu sitede ise size içerik hazırlayacağım. Bazende yabancı kaynaklardan sizlere çeviriler yapacağım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*