Kapat
ezra+tuba
Yaşam 14 0

Kalp Krizini Haber Eden Tişört!

Yaptıkları tişört ile dünyayı sallayan Ezra ve Tuba Çetin kardeşler giyilebilir teknoloji sayesinde kalp krizini haber verecek tişört tasarladılar. Hikayeleri geçmişe dayanıyor. Ailesi tekstille uğraşan kardeşler kumaşlarla küçüklü yaşlarda haşir neşir oldular. İki kardeşte güzel sanatlar fakültesini bitirdi. 2006 yılında kendilerine ait şirketlerini kurdular. 2012 itibariyle de giyilebilir teknolojiye yöneldiler. Annelerini kalp krizi nedeniyle kaybeden kardeşler bu olaydan sonra harekete geçerek kumaş ile teknolojiyi birleştirip can kurtaran bir tişört tasarladılar.

ezra+tuba

İki kardeş bu başarılarından sonra Giyelebilir Teknoloji ile ilgili dünya genelinde yapılan panel ve konferanslar da isimi sayılı davetliler arasında olmayı başardılar.  Ezra Bilkent Üniversitesinde Grafik Tasarım okuyup sonrasında Marmara Üniversitesinde Resim öğrenimini tamamlamıştır. Tuba ise Bilkent Üniversitesinde Görsel Tasarım okuyup sonrasında Yeditepe Üniversitesinde Tekstil Tasarımını bölümünü tamamlamıştır. İki kardeş büyük şirketlerde danışmanlık ve tasarım hizmetinden sonra kendi markaları olan ezra+tuba ‘yı kurmuşlardır.


Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

 

Teknolojiden Haberler {Teknolojiden Haberler}

Sizlere teknoloji haberlerini, incelemelerini, teknoloji dair herşeyi sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermen ‘iz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir