Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
japon icatları
Teknoloji Haberleri 31 3

Japon İcatları!

Devamlı daha gelişmişini ve yenisi üretmeye gayret göstermekte olan Japon teknolojisinin birbirinden ilginç ve işlevsel icatlarını sizin için bir araya topladık.

Japonya, 2.Dünya savaşından itibaren herkesin bildiği üzere derin yaralar almıştır. Halihazırda bulunan Hiroşima ve Nagazaki örnekleri dururken, teknoloji en başta olmak üzere, toplumsal yaşam dinamiklerinde de kalkınma yoluna gitmekte olan Japonlara sürekli imrenilerek bakılmıştır. İnsanlığın kullanımına birden fazla icat sunmakta olan Japonların, son dönem ilginç ve pragmatik buluşlarından birkaçını sizler için biraya topladık.

japon icadı

İki ağzı olan sürahi

Şüphe duyulmaz ki, birçok bardağa doldurulması gerekmekte olan içecekler sürekli zaman kaybı oluşturmuştur. Bardakların teker teker doldurulması probleminine bir çözüm değerinde buluş, bir defada birden fazla bardağa sıvı içecek dolumunu gerçekleşterebilmektedir.

Yattığı yerden her şeyi yapmak isteyenler için icat

Üşengeçlik, son zamanların sosyal hayatının önlerden gelen problemlerinden birisi olarak belirlenmiştir. İnsanların basitinde uygun olarak gerçekleşmekte olan teknolojiler, gün geçtikce daha belirgin bir üşengeçlik oluştururken, Japonlar işi biraz daha ileri seviyeye getirmiş durumda. Yaptıkları çözüm, bütün gün boyunca yataktan çıkmak istemeyenlerin kullanımına sunulmuş gibi gözükmektedir.

japon icadı

Göz damlası hiç bu kadar basit olmamıştı.

Gereksinim duyulması halinde göze damla damlatmak, birçok insanın yapmasında en çok zorlandığı şeylerden birisi olmuştur. Göze damlatılmaması sonucu boşa gitmekte olan damlalar eğer ki bu icat bütün dünyaya yayılırsa, tarihe karışacak gibi durmaktadır.

metehan kanmaz {metehan kanmaz}

“Japon İcatları!” üzerine 3 yorum

  1. cryptocur.net dedi ki:

    Faydalı bir çalışma

    1. kaderimsin dedi ki:

      türkçe yaz bro 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: Kopya İçerik Yasaktır.