Kapat
İphone 7
İnceleme 0

İphone 7 İnceleme

93.3% Ortalama Puan

Peformans

İphone 7 performansı, İphone 6 göre oldukça hızlıdır. Görüntü ve kamera olarak oldukça kalitelidir.

Hız
%100
Görüntü
%100
Boyut
%80

Apple günümüzde ürettiği her telefonun kaliteli ve sorunsuz çalıştığı artık ülkemizde kabul edilmiş bir gerçektir. Bundan dolayı İphone 7 ürününü incelemek istedik. Gelelim gizli silah niteliğindeki İphone 7’nin özelliklerine.

Donanım Özellikleri

Kasa yapısı olarak İphone 6 oldukça çok benzemektedir. Bu kasa tasarımını yeni bir teknoloji ürünü olarak değil, İphone 6 üzerine makyaj takılmış gibi durmaktadır.

İphone 7

Renk seçeneği olarak siyah, gümüş, rose ve alton renklerine sahiptir. İphone 6 dan ayıran en önemli özelliği siyah renkli telefonlardan daha koyu bir renk de olmasıdır. Apple ürettiği telefonların birbirinden farklılaşmasını istiyor bundan dolayı İphone 7 ürünün renk seçeneklerinde farklılığa gidilmiştir. Fakat siyah renkli daha çabuk çizildiği için çok sağlıklı olacağı düşünülemeyebilir. Apple arka anten çizgilerinde de İphone 6 dan farklı olarak İphone 7 de artık yatay olarak kasanın altından ve üstünden geçen iki çizgi tarih oldu. İphone 7 de bunu tek çizgiye düşürdü. Kamera konusunda git gide profesyonel makineleri aratmayacak kalitede telefon üretmektedir. İphone 6 da bulunan CE, FCC sertifikaları İphone 7 de görülmemektedir. İphone 6 alıştığımız 3.5 mm telefonun alt kısmında bulunan jack girişi İphone 7 de kullanılmamış. İphone 6 da sağ tarafda bulunurken İphone 7 de sol tarafa alınmıştır. Görsel olarak İphone 7 ve 6 arasında herhangi bir farklılık görülmüyor.

İphone 7

Üç farklı titreşim sunan Haptic engine ile birlikte yeni bir dijital algı butonu geliştirmiştir. Yeni bu özellik baskı şiddetini algılıyor ve baskı şiddetine göre ek fonksiyonlarını devreye sokuyor. Boyut olarak çok farklılık bulunmayan İphone 7 de İphone 6 modelinde olduğu gibi 138.3x67x1x7.1 mm ölçülerindedir. Kılıf ve kapak modeleri birbiriyle uyumludur. IP67 özeliğini destekleyen İphone 7 artık suya karşı daha güçlü bir koruma sistemi mevcuttur. Bu özelliğiyle 1 metre suda yarım saat kalabilecek güçdedir. Wide Color Gamut Display özelliği ile ekran görselliği olarak İphone 6 dan daha iyi görüntü sunuyor. Çözünürlük olarak İphone 6 da bulunan 750×1334 çözünürlüğü bize sunuyor. Genel olarak İphone 7 telefon İphone 6 benzese de güçlü yanlarını yok saymak da doğru olmaz.!


Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

 

Teknolojiden Haberler {Teknolojiden Haberler}

Sizlere teknoloji haberlerini, incelemelerini, teknoloji dair herşeyi sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermen ‘iz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*