Kapat
Güneş Tutulması
Yaşam 0

Güneş Tutulmasından Harika Kareler!

Güneş Tutulması Nedir?

Güneş tutulması yerküre, güneşin ve ayın aynı düzleme gelmesiyle ayın kendi büyüklüğünde gölgesinin yerküreye  ayın gölge yansımasıyla oluşan harika bir görüntüdür. Yılın belli ayında ay dünya ve genişin arasına girer. Dünyamızda bu güneş tutulmasından dolayı karanlık oluşur. Bazı yıllarda nadirde olsa yılda birden fazla da güneş tutulması olduğu gözlenmektedir. Ay tutulması çeşit çeşittir. Bunlar paçalı güneş tutulması, tam güneş tutulması ve halkalı güneş tutulması olarak üç gruba ayrılır. Ay bazı durumlarda yerküreyi tam kapatamadığı için bazı yerler karanlık bazı yerler aydınlık gözükür bu duruma halkalı güneş tutulması denir.

Güneş Tutulması

GÜNEŞ TUTULMASI NASIL OLUR?

Ay dünya ile güneş arasına yeni ay evresindeyken girerse güneş tutulması olur. Ay gölgesiyle dünyayı sarar ve güneş ile dünya arasına girmiş olur.

Güneş Tutulması

Gelelim Güneş Tutulması Fotoğraflarına?

Dünyanın dört bir yanında insanlar çılgınlar gibi güneş tutulmasını izlemek için yollar kat etti ve o muazzam görsel şöleni kaçırmak istemedi. 16 bin km  uzunluğunda ve 160 km genişliğinde bir bölgede gerçekleşti neredeyse birçok insan izlemeye geldi. Güneşin tutulması toplamda 4 dakika gibi bir süre sürdü. Şimdi sizleri Güneş Tutulmasının harika resimleriyle baş başa bırakıyoruz.!

Güneş Tutulması


Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

 

Teknolojiden Haberler {Teknolojiden Haberler}

Sizlere teknoloji haberlerini, incelemelerini, teknoloji dair herşeyi sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermen ‘iz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*