Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
warning-2168379_1280-min
Teknoloji Haberleri 24 0

Google AdSense Virüsü!

Yeni bulunan bir zararlı yazılım, bizler sayesinde hackerlarin ceplerini dolduruyor. AdSense sisteminden daha fazla gelir elde etmek isteyen birisi tarafından yazılmış virüs, şu anda bile 1 milyondan fazla insanın bilgisayarına bulamış durumda.

Google’ın senelerdir kullandığı baya da etkili olduğu bir reklam modeli Adsense sistemidir.Global çapta yüz milyonlarca kullanıcısı mevcut olan bu sistem dünya üzerinde oldukça meşhur diyebiliriz. Fakat Bitdefender ismine sahip güvenlik şirketi tarafından AdSense sistemine etkide bulunan bir virüs bulundu. Redirector. Paco ismine sahip olan bir virüs, bilgisayarınızı botnet ağına çalışan bir zombi haline getiriyor.

virus-1889413_1280-min

2014 yılından beri web dünyasında ortaya çıkan bu virüs şimdiden bir milyon kadar bilgisayara bulaştı.Yerel Proxy ayarlarınız hackerin eline geçiyor, arama sonuçlarında hacker tarafından belirlenmiş olan reklamların çıkmasına olanak sağlıyor.

Ek olarak bu virüs, şifreli https protokolünü kullanarak sızmış olduğu olduğunuz sitelerdeki reklamlara da müdahale yapabilmesiyle oldukça etkili bir tehlikeli konuma düşüyor.

computer-2038627_1280-min

Kayıt Defterine Yeni Kayıt Oluşturuyor!

Kayıt Defterine ‘Adobe Flash Update’ ve ‘Adobe Flash Scheduler’ gibi iki isimle program oluşturan virüs, kendini bilgisayar açıldığı andan itibaren aktif etmeyi de kesinlikle ihmal etmiyor. Zaten genel olarak virüsler yeni bir dosya oluşturarak yayılım sağlıyorlar buna açık söylemek gerekirse ben şaşırmadım. Eğer sizde bu tarz virüslerden kurtulmak istiyorsanız, güvenlik sisteminizi sürekli olarak güncellemeyi ihmal etmemelisiniz.


Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

metehan kanmaz {metehan kanmaz}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: Kopya İçerik Yasaktır.