Kapat
fenoman hesap
Sosyal Medya 13 0

Fenomen Hesaplara Vergi Gelebilir?

Twitter ve Instagram gibi sosyal ağ hesapları üstünden reklam hizmeti veren kullanıcıların vergi mükellefi olacağını belirtti.

Twitter ve Instagram gibi sosyal ağlarda büyük kitleye sahip olan insanlar bunu değerlendirmek için hesaplarına reklam alıyorlar. Bir reklam tweeeti için 2000 TL bile alan var. Büyük takipçi kitlesine sahip olan insanların paylaşmış olduğu reklam gönderileri muhakkak ilginizi çekmiştir. Bu durum fazla dikkat çekmiş olmalı ki Maliye Bakanlığının bile ilgisini çekmiş. Maliye Bakanlığı bu büyük kitlelerine sahip reklam gönderilerini paylaşan kullanıcıların da vergi mükellefi olması adına çalışmalar yapmaya başlayacak. Maliye Bakanı yaptığı açıklamada aktif olarak uygulanan Vergi Usul Kanunu’nun dijital ortamı kapsamadığını iler ki zamanlarda geniş bir değişiklik yapılacağını belirtti.

Elektronik İşyeri

Bakan Ağbal konuyla alakalı olarak ‘’ Elektronik ortamda üretilmekte olan o alanı artık ‘’ Elektronik işyeri ‘’ olarak sayacağız. Oradan herhangi gelir elde ediliyorsa mükellef olacak.’’ diye konuştu. Çok fazla takipçiye sahip sayfalarda reklam verilmeye başlanmıştı.

Yapılan reklamların bedeli 2000 TL’yi bulabildiği güdeme gelmişti .Maliye Bakanı dijital ortam üstünde herhangi bir hizmet sunarak gelir elde eden kişilerin herhangi bir şekilde kazanç sağlamış oldukları için vergi mükellefi olacaklarını belirtti.

Yakın zamanda da bu sosyal medya fenomenlerinin vergi ödeyeceği söylense de birçok sosyal medya fenomeni kişisel hesaplarından paylaşım yapıyor, bu sebepten ötürü kişilerin veya topluluk sayfalarının kurumsal hale getirilmesi baya zorlu süreç olacaktır.

Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

 

Teknolojiden Haberler {Teknolojiden Haberler}

Sizlere teknoloji haberlerini, incelemelerini, teknoloji dair herşeyi sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermen ‘iz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir