Kapat
1508140-facebookaimotreal-1505547987-682-640x480-min
Sosyal Medya 41 0

Facebook Yeni Labaratuvar Kuruyor!

Kanada’da faaliyet göstercek olan yeni labaratuvar, Facebook yapay zeka labaratuvarını Montreal şehrinde kuracak. Facebook bu labaratuvarı Mcgill Üniversitesi’nde Kanada Başkanı Justin Trudeau ‘nın katıldığı etkinlikde Facebook’un teknoloji sorumlusu Mike Schroepher duyurdu.Etkinlikde söz alan Kanada başbakanı Justin Trudeau . “Facebook gibi teknoloji devleri kentlerimize yatırım yapmaya karar verdiklerinde, bu sadece halkımızın birinci sınıf yeteneklerinin bir kanıtı değil aynı zamanda Kanada’nın bir yenilik ve teknoloji merkezi olarak muazzam bir potansiyele de sahip olduğunu gösteriyor. Facebook’un Montreal’deki yeni laboratuvarı, Kanada’nın küresel bir yapay zeka güç merkezi ve geleceğin ekonomisinde bir lider olduğunun altını çizecek. Bu yatırım, diğer önde gelen teknoloji şirketlerini burada iş kurmaya ve Kanadalılar için iyi orta sınıf işler yaratmaya teşvik edecek.”dedi.

Mcgill Üniversitesinden çok fazla araştırmacı bu projede yer alacak. Ortalama 7 milyon $ yatırım yapılacağını söyleniyor. Bu projede özellikle sürücüsüz araçlar üzerine çalışma yapılacaktır.


  • Twitter Sayfamız
  • Halit Cenap Demir {Halit Cenap Demir}

    Hasan Kalyoncu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyorum. 20 yaşındayım. Küçüklüğümden beri kendimi bir çok alanda geliştirmeye çalıştım ve bunlardan biriside ingilizce. Bu sitede ise size içerik hazırlayacağım. Bazende yabancı kaynaklardan sizlere çeviriler yapacağım

    Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    *