Kapat
direksiyon sınavı
Yaşam 56 1

Ehliyet Sınavını İlk Seferde Geçmek veya Geçememek ?

Yapılan araştırmalara göre Ehliyet sınavını ilk seferde geçenler düşünüldüğü kadar zeki olmadığı ve hatta ilk seferde geçemeyenlerin daha zeki olduğu ortaya atılmış. Yalnızca Türkiye’de değil dünyanın herhangi bir ülkesinde ehliyet sınavının zorluğu her zaman tartışma konusu olmuştur. Hatta bazı zamanlar insanların 3-5 defa denemesine rağmen başarılı olamadığı olmuştur. Eğer siz ehliyet sınavını ilk seferde geçtiyseniz kendinizi oldukça zeki görülüyor olabilirsiniz.

Ehliyet Sınavı

Dilerseniz çok fazla havaya girmeden İngiltere ‘de yapılan araştırmayı inceleyelim. Privilege DriveXpert isimli araştırma şirketi ehliyet almak isteyen 1564 ingiliz kursiyer arasında bir test gerçekleştirmiştir. Araştırma sonucu zeki insanların sınavı çok fazla denemeden sonra geçtikleri gözleniyor. Bulgulara bakacak olursak eğitim ile başarı ters orantılı yani okul dersleriniz ne kadar iyi ve zeki olursanız olun arabayı o kadar kötü kullanma olasılığınız var. Uzmanlar akademik düşünen insanların gereğinden fazla düşünmesinden dolayı sınavı kaybettiğini belirtiyor. Yeni ehliyet alacak kursiyerler ilk seferde geçemeyince hayal kırıklığına uğruyor. Sizlerde konumuzu okuduktan sonra artık üzülmeyin! Bu araştırmayı düşünerek ne kadar akıllı olduğunuzu hayal edip mutlu olabilirsiniz. Çünkü genelde akademik başarısı olmayan insanlar makinelerle çok haşır neşir oluyor bundan dolayı araba kullanmayı da çok çabuk öğreniyor. Bakmayın ilk seferde geçtim diye hava atanlara aslında siz onlardan daha zekisiniz!

Ehliyet Sınavı2

Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

 

Halit Cenap Demir {Halit Cenap Demir}

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyorum. 20 yaşındayım. Küçüklüğümden beri kendimi bir çok alanda geliştirmeye çalıştım ve bunlardan biriside ingilizce. Bu sitede ise size içerik hazırlayacağım. Bazende yabancı kaynaklardan sizlere çeviriler yapacağım

“Ehliyet Sınavını İlk Seferde Geçmek veya Geçememek ?” üzerine 1 yorum

  1. Ata Setra dedi ki:

    Sınavı ilk seferde geçen birisi olarak bu araştırma pek mantıklı gelmedi bana. Bizim kursta bir arkadaşım 4. sefer sınava giriyordu. Bu kadar uğraşıp bir ehliyet için aylarını harcayan birisi için bu durumun zekilik göstergesi olarak belirtilmesi ne kadar doğru bilmiyorum 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*