Kapat
direksiyon sınavı
Teknoloji Haberleri 159 1

Ehliyet Sınavını İlk Seferde Geçmek veya Geçememek ?

Yapılan araştırmalara göre Ehliyet sınavını ilk seferde geçenler düşünüldüğü kadar zeki olmadığı ve hatta ilk seferde geçemeyenlerin daha zeki olduğu ortaya atılmış. Yalnızca Türkiye’de değil dünyanın herhangi bir ülkesinde ehliyet sınavının zorluğu her zaman tartışma konusu olmuştur. Hatta bazı zamanlar insanların 3-5 defa denemesine rağmen başarılı olamadığı olmuştur. Eğer siz ehliyet sınavını ilk seferde geçtiyseniz kendinizi oldukça zeki görülüyor olabilirsiniz.

Ehliyet Sınavı

Dilerseniz çok fazla havaya girmeden İngiltere ‘de yapılan araştırmayı inceleyelim. Privilege DriveXpert isimli araştırma şirketi ehliyet almak isteyen 1564 ingiliz kursiyer arasında bir test gerçekleştirmiştir. Araştırma sonucu zeki insanların sınavı çok fazla denemeden sonra geçtikleri gözleniyor. Bulgulara bakacak olursak eğitim ile başarı ters orantılı yani okul dersleriniz ne kadar iyi ve zeki olursanız olun arabayı o kadar kötü kullanma olasılığınız var. Uzmanlar akademik düşünen insanların gereğinden fazla düşünmesinden dolayı sınavı kaybettiğini belirtiyor. Yeni ehliyet alacak kursiyerler ilk seferde geçemeyince hayal kırıklığına uğruyor. Sizlerde konumuzu okuduktan sonra artık üzülmeyin! Bu araştırmayı düşünerek ne kadar akıllı olduğunuzu hayal edip mutlu olabilirsiniz. Çünkü genelde akademik başarısı olmayan insanlar makinelerle çok haşır neşir oluyor bundan dolayı araba kullanmayı da çok çabuk öğreniyor. Bakmayın ilk seferde geçtim diye hava atanlara aslında siz onlardan daha zekisiniz!

Ehliyet Sınavı2

Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

 

Eyüp GÖYMEN {Eyüp GÖYMEN}

Ben Eyüp Göymen. 1997 yılında Gaziantep’de doğdum. 2003 yılında hala devam etmekte olan, eğitim serüvenime İsmet İnönü İlköğretim okulunda başladım. Yaklaşık 3 sene orada okuduktan sonra, Kocatepe Ortaokuluna geçiş yaptım ve 2009 yılında ortaokuldan mezun oldum. Açıkçası ortaokul dönemimde pek başarılı bir öğrenci değildim. Çünkü potansiyelimin farkında değildim. 2010 yılında Özel İdare Anadolu Lisesi’ne kayıt oldum. Burada çok kıymetli dostlar ve öğretmenler edinme fırsatım oldu. 2015 yılında lise eğitimimi tamamladım ve Hasan Kalyoncu Üniversite’si bilgisayar mühendisliği bölümünü tam burslu olarak kazandım. Hazırlık eğitimimi Mühendislikler arasından 1. olarak tamamladım ve yarım dönem Amerika’da dil eğitimi alma fırsatı buldum. Bu süreçte, Rochester, New York şehrinde yaşadım ve çeşitli eyaletleri gezme fırsatı yakaladım. 2016 yılında mühendislik eğitimime başladım. Çok verimli bir yıl geçirdim ve 3.9 a yakın bir not ile ilk seneyi bölüm birincisi olarak tamamladım. Notlardan ziyade, öğrendiğim şeyler benim için çok kıymetli. C ve Java dillerinde temel atma fırsatı yakaladım ve belki de Silikon Vadisi’ne uzunan yolun temellerini attım… Web Sitem : www.eyupgoymen.com

“Ehliyet Sınavını İlk Seferde Geçmek veya Geçememek ?” üzerine 1 yorum

  1. Ata Setra dedi ki:

    Sınavı ilk seferde geçen birisi olarak bu araştırma pek mantıklı gelmedi bana. Bizim kursta bir arkadaşım 4. sefer sınava giriyordu. Bu kadar uğraşıp bir ehliyet için aylarını harcayan birisi için bu durumun zekilik göstergesi olarak belirtilmesi ne kadar doğru bilmiyorum 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*