Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Ekran Alıntısı-min
Teknoloji Haberleri 25 1

Çok Basit Bir Yolla Telefon Bağımlılığınızı Yok Edin!

Teknoloji öyle bir seviyeye geldi ki artık, insanlar küçük yaşlardan itibaren telefonu kullanmaya başlarız. Yani kısacası iki yaşından tutun seksen yaşına kadar herkes telefon bağımlısı oldu. Sosyal medyanın çıkması, teknolojinin büyümesi ve telefonla işinizin hakkında maili kontrolünü yapmak, kontrolünü sağlamak gibisinden faydaları bulunan bu cihazlar artık hayatımızın olmasa olmazı yaşam kaynağı, oksijenimiz haline geldi. Çoğu insan sosyal medya bildirimlerine bakarken kimimiz iş nedeniyle alakalı olarak sık sık telefona göz atmaktadır. Bir bildirim geldiği an hemen cep telefonunu alıp kullanmaktadır. Birçok kişinin olduğu gibi oyun hastaları da var. Bu telefonu alıp kullanma süresi kimi zaman iki  dakika sürüyor olsa da çoğu zaman gün boyunca elimizde kalabiliyor.

teknolojidenhaberlertelefon-min

Telefon Bağımlılığını Bitirmek Çok Basit!

Yukarıda anlattığımız gibi olayların sonucunda meydana gelen telefon bağımlılığı ise 100 insandan 85 inde olmaya başladı. Hatta size şöyle aktaralım 38 ülke ve 59 bin insan üstünden yapılan bir araştırmaya göre Türkiye olarak en zirvedeki telefon bağımlıları bizleriz. Durum böyle olunca bunu azaltmanın yollarını bulmak gerekiyor. James Hamblinse bunun için bir yol bulmuş. Bu yol gayet kolay. Telefonunuzun ekranını siyah beyaz yapıp, bildirim ışığını kapatmanız  gerekir. Bu kadar basit değil diyebilirsiniz fakat renklerin beyinde uyandırmış olduğu etkiye göre sadece siyah beyaz veya gri ekrana sahip olan, renkli herhangi bir şekilde gösterim göstermeyen telefona karşı olarak bağımlılık oranınız azalıyor.


Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

metehan kanmaz {metehan kanmaz}

“Çok Basit Bir Yolla Telefon Bağımlılığınızı Yok Edin!” üzerine 1 yorum

  1. Canan Demir dedi ki:

    kurtulamadık bu illetten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: Kopya İçerik Yasaktır.