Kapat
Boğaziçi Üniversitesinden Norveç’e Yazılım İhracatı.
Teknoloji Haberleri 61 2

Boğaziçi Üniversitesinden Norveç’e Yazılım İhracatı.

Boğaziçi Üniversitesinden görevli öğretim görevlisi Eren SOYAK ve takımı, Norveç’e yazılım ihracatı yaparak pazarda önemli bir çıkışa imza attı. Boğaziçi Üniversitesinden görevli öğretim görevlisi Eren SOYAK ve takımı, Telekom operatörlerine yönelik tüketici sorunlarını evinde hızlı bir şekilde çözmek için geliştirdiği yazılım ürününü Norveç’e sattı.

Boğaziçi Üniversitesinden görevli öğretim görevlisi Eren SOYAK 2012 yılından itibaren Boğaziçi Üniversitesinde “Video Processing” derslerini vermektedir. Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Teknoparkta yer alan Life Mote Networks firmasının kurucularındandır. Geliştirdikleri yazılımın 2017 mayıs ayında test kurumları beta sürümü yapıldı. Aralık 2017 de yazılım tamamlandı. Geliştirdikleri ürünü ocak 2018 de Norveç’e sattı.

Teknolojiden Haberler {Teknolojiden Haberler}

Sizlere teknoloji haberlerini, incelemelerini, teknoloji dair herşeyi sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermen ‘iz!

“Boğaziçi Üniversitesinden Norveç’e Yazılım İhracatı.” üzerine 2 yorum

  1. aslı dedi ki:

    Yapsa yapsa ancak Boğaziçi yapar bunu. Türkiye’nin gururu. Teşekkürler çocuklar. Elinize kolunuza sağlık. Türkiye’nin aydınlık geleceği sizlersiniz.

    1. Ülkemizde güzel örnekler görmek güzel.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: Kopya İçerik Yasaktır.