Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
BWM i8
İnceleme 66 6

BMW İ8 İncelemesi

88.3% Ortalama Puan

BMW İ8 İnceleme

2017 yılı içerisinde en başarılı araçlardan biri özellikle tasarımı ve lazer farları oldukça ilgi çekici yukarı doğru açılan yarasa kapılarda oldukça bir hoş görüntü katmıştır.

Hız
%90
Tasarım
%95
Fiyat
%80

Dünya genelinde ilk olarak 2013 Frankfurt Motor Show‘da tanıtılan BMW i8‘e gelin  bir göz atalım.2015 tarihinden itibaren şuanda 5.000 adet üretilen  i8 nadir bulunduğu için dünya genelinde pek yaygın göremeyeceğiz.!BMW’nin performans hibrid spor otomobil ‘e geçmesiyle, muhteşem dış tasarım, üçlü güç kaynağı yüksek bir etiket fiyatı sürücünün isteği devreye giren santral sunuyor.

bwm i8

Orta düzey 1.5 litrelik üç silindirli turbo motor bulunuyor, Motor arkadaki tekerleklere 228 beygir gücü verirken, biri motorun yanında monte edilmiş biri önde yaşayan iki elektrikli motor ön tarafa güç veriyor. Birleştirilmiş, güç aktarma organı, dört tekerleğin 357 beygir gücü ve 420 tork güç veriyor. Elektrikli deposu sayesinde toplam 330 km sürüş mesafesi sunuyor. Burada iyi bir haber, istemediğiniz takdirde i8’e elektrik depousu taktırmaya bilirsiniz. Gaz motoru on-board jeneratör olarak işlev görürken, yenilenebilir frenleme de enerjiyi verimli kılıyor. Bununla birlikte, depoyu sarj istasyonundan iki buçuk saat, standart bir 110 voltluk prizden dört buçuk saatte şarj edebilirsiniz.Günümüzde birçok performans otomobilinde olduğu gibi, birden fazla sürüş modu var. Modları oldukça kullanıcı dostu mesela Rahat moduyla şehir içerisinde sürüş keyfi sunuyor. Edrive modu ile sadece elektrikli bir araç oluyor. ECO PRO modu ile lpg ile çalışıyor.

bwm i8

 

Gördüğüm En İyi Araba!

Yeni modelin gördüğüm bir eksikliği gaz modunda veya elektrik modunda 4,2 saniyede 0-60 km ulaşıyor buda rakiplerine göre ve özellikle Acura NSX ile kıylandığı zaman oldukça yavaş kalıyor.

Spor modu il keskin virajlarda vites değiştirirken hızınıza rağmen oldukça rahat bir şekilde direksiyon kontrolü sağlıyor. Altı vites manul olarakda çalışmaya izin veriyor.Harika bir egzoz ve motor sesine sahip.

bwm i8

Duyduğunuz Egzoz Seslerini Unutun!

Sürücü dostu modunda aslında rakiplerine göre aralarında pek fark yok. Özellikjle Audi R8 ve Acura NSX ile sürücü dostu modları aynıdır. Mesela tekerleğin arkadasında duracağı çarpışma uyarısı bu üç modelde mevcut. Kör nokta izleme aracında her 3 modelde bulunmaktadır. Şerit değiştirdiğiniz zaman uyarı veren kontrol sistemide mevcuttur. Fakat 3 model içerisinde egzoz ve motor sesi en harika olan hiç şüphesiz BMW İ8 ‘dir.

bwm i8

Navigasyon sistemide kıskanılacak düzeyde özellikle adresleri sesli olarak sunması ekran kontrol kadranı elle yazmaya duyarlı harf kontrolu ve hatta çizim yapmanıza izin veren konsol, sesinizi tanıma özelliği  hepsi bir arada mükemmel bir navigasyon haline gelmiş.
bwm i8

Rakiplerinden sıyıran en önemli özelliği lazer farlarla donatılan ilk Amerika otomobilidir. LED ‘ lerden 1.000 kat daha yoğun ve enerji verimliliği sağlamaktadır. En hızlı anınızda bile sizlere çöl karanlığını aydınlatacak bir sisteme sahiptir.

bwm i8

Otel odası konforu!

bwm i8

İçerisinde vakit geçirmek oldukça rahat ve konforludur. Sanki bir otel odasında gibi herşeye ulaşabilirsiniz. Buzdolabı bölümü , Cep telefonu bölümü, çocuklar için özel bölüm, uyku bölümü bulunmaktadır. Yukarı doğru açılan yarasa kapılara sahiptir. Seçkin bir iç renk ve deri tasarımı ile sizleri bekliyor.!


Teknoloji Haberleri ; Dünyanın herhangi bir ülkesinde teknoloji adına ne varsa araştırıp sizleri en kısa sürede bilgilendirmeyi amaçlar.

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

metehan kanmaz {metehan kanmaz}

“BMW İ8 İncelemesi” üzerine 6 yorum

 1. arabaci dedi ki:

  böyle bir tane alamadık 😀

  1. Aynı derdi yaşıyoruz:)

 2. oskan dedi ki:

  çok güzel bir araç fakat Türkiyede bunu almak biraz zor gibi.

 3. Berkin AKTAŞ dedi ki:

  Oturduğum binada bir adamın İ8’i var. Fırsatını buldum bir kez ve bindim aracına. Araç her şey iyi hoş ama araca oturmak gerçekten çok zor Araç çok dar ve biraz uğraş gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: Kopya İçerik Yasaktır.