Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
bitcoin nedir
Kripto Para 221 2

Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir?

Bitcoin nedir, son zamanlarda ülkemizde insanların birbiriyle sohbet ederken en çok kullandığı terimleri başında geliyor. Oldukça popüler bir konu haline gelen kripto para birimi “Bitcoin” eski günlere nazaran değerinde bir düşüş yaşadı. Yinede bitcoin  iyi bir yatırım aracımıdır? Bitcoin nedir? Bitcoin patlama yapabilirmi? Bitcoin nasıl üretilir? Bitcoin en fazla kaç tl olur? Gibi sorular sorduğunuzu duyar gibiyim de hayde! Bitcoin rehberi niteliğindeki yazımızı okumanız dileğiyle.

Bitcoin Nedir?
Bitcoin, Satoshi Nakamoto tarafından 2008 yıllında deney olarak başlatılmış, herhangi bir para birimine gerek kalmadan, yinede ülke para birimleri ile alınıp satılan transferi konusunda üçüncü bir hizmet aracına gerek duymadan kolay bir şekilde para transferi yapılan kripto para birimidir. Bitcoin ekonomi borsalarında yerini çoktan aldı. Bitcoin Sembolü ฿ ve kısaltma birimi olarak BTC kullanmaktadır.

Bitcoin Nasıl Üretilir?

bitcoin nasıl üretilir

Bitcoin üretmek için ekran kartına sahip olmanız veya bitcoin üretmek için özel üretilmiş mining cihazlarından almanız gerekiyor. Mining cihazlar ekran kartına nazaran oldukça fazla bitcoin üretmektedir. 2008 yılından beri üretilmesi yıldan yıla zorlaştığı için şuan ekran kartlarıyla üretmek çok mümkün olmamaktadır çünkü oldukça düşük miktar bitcoin üretmektedir. Ayrıca bulut mining adı verilen şirketler tarafından cihazlar kiralanıp bu yolla da bitcoin üretmek daha mantıklı olmaktadır. Bundan sonraki yazımızda bitcoin üretmek için neler gerekli rehber niteliğinde bir yazı yazacağız.

Bitcoin güvenliği oldukça üst düzeydir. Bitcoin belirli protokollere sahiptir, bu protokoller yardımıyla tüm işlemler şifrelenir. Bitcoin Block Chain havuzunu kullanmaktadır. Bitcoin çalışma prensibi örnek vermek gerekirse; sayıları önceden belirlenen rakamlara ulaşanlara bitcoin veriyor sistem.

Bitcoin Nasıl Alır Satarım?

Bitcoin almak için ülkemizde faaliyet gösteren bitcoin borsa sitelerini kullanabilirsiniz. Bu siteye kayıt olup, ardından sanal cüzdan oluşturup bitcoin alıp satabilirsiniz. Dünyanın neresinde olursa olsun istediğiniz kişiye banka hesabı olmasa dahi bitcoin üzerinden oldukça hızlı bir şekilde bitcoin gönderip bitcoin alabilirsiniz.

Kripto Para, kategorimize de yazılar yayınlamaya başladık. Aklınıza takılan kripto paralar ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz.


Etiketler: bitcoin, kripto para

metehan kanmaz {metehan kanmaz}

“Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir?” üzerine 2 yorum

  1. Metin dedi ki:

    Çevremizdeki insanların söylediklerine kapılıp bu işe hemen para yatırmak çok yanlış olur. En ince ayrıntısına kadar araştırıp ardından belli bir bütçe ayırarak bu işe girmek daha doğru. Haberlerde görüyoruz adamlar bu iş için kaçak elektrik kullanıyorlar. Olması gereken biraz sabır birazda çalışmayla yavaş yavaş bircoin borsa sitelerinden bitcoin üretebiliriz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: Kopya İçerik Yasaktır.