Kapat
bitcoin
Haber 13 0

Bitcoin Ekran Kartlarını Bitirdi!

Bitcoin internetin sanal para birimidir. Daha önceki haberlerimizde tanımını yapmıştık.Bakınız;Bitcoin Nedir? Şimdi bitcoin ekran kartı piyasasını da alt üst etti. Nedeni çok açık bitcoin’in değerlenmesiyle insanlar bu para birimini üretmek için ekran kartlarına ihtiyaç duydu. Özelliklede Nvidia ekran kartları nerdeyse stoklarda yok gibi. Çünkü bitcoin kasabilmek için güçlü ekran kartlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu işi yapmak isteyen dünya genelinde binlerce insan çok fazla ekran kartı alarak bu işe giriş yapmıştır. Bundan dolayı piyasayı zor durumda bırakmaktadırlar. İlerde belki de ekran kartı üreticileri zam yapabilir.

bitcoin3

Normal kullanıcıların çok etkileneceğini düşünüyorum çünkü 500 $ aldığımız ekran kartını artık 750 $ alabiliriz. NVidia yöneticisi Jasen Huang grafik kartlarının stoklarını bitcoin madencilerinin bitirdiğini açıkladı ve sözlerine “Bu piyasadan kolay kolay kurtulamayacağız” diyerek devam etti.Nvidia artık bu sektöre kulak astı ve madenciler için özel ekran kartları üretiyor. Ancak bu kartların görüntü çıkışı yok. Sonuç olarak Nvidia artık müşterilerine talep vermekte zorlanıyor ve bu sebeple fiyatları yükseltiyor. Bu yüzden yeni bir bilgisayar almak için hiç iyi bir zaman değil!

bitcoin2
Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

 

Teknolojiden Haberler {Teknolojiden Haberler}

Sizlere teknoloji haberlerini, incelemelerini, teknoloji dair herşeyi sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermen ‘iz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir