Kapat
virus
Püf Noktalar 48 0

Bilgisayarınız Virüs’lümü?

Bilgisayarınızda aşağıdaki uygulamardan bir veya birkaçı varsa evet bilgisayarsınız virüslü?

  1. İnternet tarayıcınız noramlde farklı sekmeler açmaya başlıyorsa. İnternet tarayıcınız açık değilken bile sekmeler karşınıza çıkıyorsa. Bilgisayarınıza virüs bulaşmıştır.
  2. Antivirüs programınız kendiniz kapatmamanıza rağmen devre dışı kalmış ise ve internet tarayıcınızın başlangıç sayfası kendi kendine değişmiş ise bilgisayarınıza virüs bulaşmıştır.
  3. 3.Bilgisayarınız normalden daha yavaş çalışıyor ise. Bilgisayarınız normalden daha fazla RAM tüketiyor ise bilgisayarınız virüslüdür.
  4. Bilgisayarınızdaki dosyalarınız aniden kayboluyor ise. Bilgisayarınıza virüs bulaşmıştır.
  5. Sık sık internet bağlantısı kopuyor ve internet olmasına rağmen bilgisayarınız bağlanmıyor ise.
  6. Normalde hata vermeyen düzgün çalışan programlarınız durduk yere kitleniyor ve kapanıyor ise.
  7. Windows kısa yollarına ulaşamıyorsanız.
  8. Kendiniz kurmamanıza rağmen yeni programlar oluşmuş ise.

virus

Yukarıdaki adımlar sizinde bilgisayarınızda baş gösteriyorsa acilen en yakın sağlık kuruluşuna uğrayınız ! Şaka bir yana virüslü bilgisayarlar sıkıcı ve güvensiz bir ortamdan ibarettir. Bilgilerinizi güvene almak için güncel antivirüs programı kullanın. Bilmediğiniz yapımcısı güvenilir olmayan uygulama ve programları indirmeyin. Sık sık antivirüs taraması ise tüm dosyalarınızı bir gözden geçirin.


Etiketler: bilgisayarınız,sık,antivirüs,bilgisayarınıza,bulaşmıştır

Halit Cenap Demir {Halit Cenap Demir}

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyorum. 20 yaşındayım. Küçüklüğümden beri kendimi bir çok alanda geliştirmeye çalıştım ve bunlardan biriside ingilizce. Bu sitede ise size içerik hazırlayacağım. Bazende yabancı kaynaklardan sizlere çeviriler yapacağım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*