Kapat
apple kullanıcılarının dikkatine
Mobil 0

Apple Kullanıcılarının Dikkatine!

Eğer sizde bir iPad, İPhone veya İpod cihazlarına sahip biriyseniz, cihazın tarihini asla ve asla sakın olaki 1 ocak 1970 senesine ayarlamayın. Bu yapmış olduğunuz işlem İos cihazınızı bir tuğla haline getirmekten başka bir şeye yaramıyor!

1ocak1970

Eğer iPad Mini , iPhone 5S-6-7, iPad Air veya daha güncel olan bir Apple logolu ürünlere sahipseniz cihazınızın tarihini kesinlikle asla ama asla 1 ocak 1970 yılı olarak yapmayın. Amerika uyruklu bir kullanıcı tarafından fark edilmiş olan bu bug, cihazının tarihini 1 Ocak 1970 Senesi yapınca cihazınızı yeniden başlattığınız zaman Apple logosunda kalmasına sebep olmaktadır ve kullanılması artık imkansız bir hale dönüşüyor. Bu durumdaki bir aygıta iTunes üstünden müdahale de bulunmanız imkansızdır. Sebebi hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmayan bu açığın hakkında Apple firması da sessizliğini korumaktadır. Bu bugu fark etmiş olan kullanıcı bir Apple Store’a gidip durumu anlattığı zaman Genius’ın bile bu olaya herhangi bir açıklama getiremediği belirtilmektedir. Cihazı yenilemekten başka bir yol olmadığını belirtmekte olan Genius, kullanıcıya yeni bir cihaz vermek zorunda kalmış. İşin ilginç olan yanı ise, belirttiğimiz cihazlardan öncesinde çıkmış olan eski cihazlar için böyle bir riskin bulunmuyor olması. Örnek vericek olursak bir iPhone 5 e sahipseniz, tarihinizi 1 ocak 1970 olarak ayarladıktan sonra yeniden başlatabilirsiniz. Problem ile alakalı olarak resmi bir açıklama yapılırmı bilinmez ama cihazınızın tarihine kesinlik ile dikkat etmelisiniz.


Teknolojiden Haberler olarak sizlere güncel teknoloji haberlerini, oyunları, programları eğlenceli ve sade bir dille aktarmaya çalıştık. Herhangi bir kusurumuz varsa affola! Okuduğunuz yazıyla ilgili fikirlerinizi yazı altına Yorum Yaparak bildiriniz. Genel olarak gördüğünüz eksikleri veya önerilerinizi tarafımıza İletişim sayfamızdan bildiriniz.Sitemizin güncel bilgilerinden haberdar olabilmeniz için sosyal ağlarda da ta Teknolojiden Haberler sitemizi  takip etmenizi rica ediyoruz.  Teknoloji Hayattır.!

 

Teknolojiden Haberler {Teknolojiden Haberler}

Sizlere teknoloji haberlerini, incelemelerini, teknoloji dair herşeyi sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermen ‘iz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*